Angličtina online - Desatero pro boj s angličtinou

 Angličtina online – Desatero pro boj s angličtinou

Návod, jak vyhrát boj s angličtinou – ať už se jedná o kurz, samostudium či angličtinu školní/univerzitní. (Naše) angličtina online je jedním ze způsobů. jak se jazyk nenáročně naučit a procvičit. Další tipy, jak zmínit své utrpení najdete v našem článku. 


1. Dávejte si konkrétní cíle

Nejhorší, co můžete pro sebe udělat je říct si, až se naučím anglicky, tak… (si koupím ten nový kabát, pojedu na dovolenou do Anglie, začnu konečně žít atd.). Věřte mi, učení se anglicky, stejně jako jakéhokoliv jiného jazyka, je nekonečný proces. Je proto pravděpodobné, že budete pořád nespokojení a zklamaní sami ze sebe. Je proto lepší, dát si konkrétní cíl jako:

– naučím se anglicky tak, ať se v zahraničí umím zeptat na cestu a cenu (je dobré se toho naučit trochu víc, ať také víte, co vám vlastně odpovídají).
– naučím se anglicky tak, ať v případě, že při pracovním pohovoru někoho napadne si ověřit, že mluvím anglicky, nemusím předstírat nachlazení a kašel.

2. Odměňujte se

Spojte kurz angličtiny s něčím příjemným – domluvte se s lidmi z kurzu (nebo s kýmkoliv jiným), že po kurzu budete chodit na pivo nebo na kávu. Pokud máte kurz jeden na jednoho, vytvořte si malý rituál, že si např. v cukrárně cestou domů koupíte  zákusek atd.

3. Netrestejte se

Pokud jste se nestihli připravit, nevadí. Nejsme na základní škole, abyste se kvůli tomu báli jít na hodinu. Po pravdě si myslím, že nejhorší, co můžete udělat, je na hodinu nejít a věřit, že se to do příště doučíte. Je to začarovaný kruh, který často končí tím, že do kurzu přestanete chodit úplně.

4. Využívejte videa, nahrávky a hry

Opravdu, zkuste to. Skvělé stránky jsou třeba: http://www.bbc.co.uk/czech/learningenglish/

5. Mějte u sebe vždycky list papíru se slovíčky nebo gramatikou

Při čekání v řadě nebo jízdě v autobuse si můžete zopakovat angličtinu a ušetřený čas pak věnovat něčemu úplně jinému.

6. Předtím než se zapíšete na kurz,

vyjasněte si s učitelem, jaký je váš cíl, co se angličtiny týče. Učíte se proto, abyste se domluvili při dovolené v zahraničí, nebo aby jste složili certifikát FCE? Bude angličtinu potřebovat spíš pro korespondenci s klienty nebo pro přijímačky na vysokou školu?

7. Nebojte si lektorovi/lektorce říci,

že potřebujte zpomalit nebo věnovat jednu hodinu jenom na opakování toho, co jste už probírali. Nezapomínejte, že platíte za kurz vy a cílem je to, abyste se něco naučili a ne jenom proletěli učebnicí bez toho, aby to na Vás zanechalo následky.

8. Předtím, než se zapíšete do kurzu,

zjistěte si, s jakou učebnicí budete pracovat, běžte se na ni podívat do knihkupectví a zeptejte se známých na jejich zkušenosti.

9. Nebojte se mluvit.

Přiznejme si, že Pražák Moravákovi taky moc nerozumí a to oba dva mluví česky. Nemůžete pak být překvapeni, že hned všichni v zahraničí nerozumí Vaší angličtině.

10. Neutrácejte zbytečně za knížky,

a zvláště ne za ty, kde je jedna strana v angličtině a druhá v češtině. Všichni víme jak to dopadá, že? Peníze raději investuje do kvalitního lektora, nebo do odměny pro sebe:)

Author: Je to boj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..