Vzdělávání ve Velké Británii

Vzdělávání ve Velké Británii

Vzdělávání ve Velké Británii – vhodné ke státní jazykové zkoušce nebo jako součást maturitní otázky Education, Jobs, nebo reálií.

Výpisky na téma Oxbridge ke státní jazykové zkoušce (měla jsem to k základní i k všeobecné). Měli jsme to jako jedno z podtémat k education. U maturity se to dá použít k education, reáliím a k jobs (samozřejmě i k future plans – ale to jen pro odvážné). Krom toho je to velmi vděčné téma na dobrovolný referát (v tom případě si raději ověřte čísla – ta moje byl aktuální tak 5 let zpátky:).

Vzdělávání ve Velké Británii

Oxbridge – it is an abbreviation for Oxford and Cambridge – for some people it seems that Britain is still dominated by the old-boy network (old-boy network = bývalí spolužáci z VŠ se mezi sebou protěžují), that it isn’t what you know that matters, but who you know – the professions which are dominated by Oxbridge graduates are the top professions – politics, the law (pracovníci v soudnictví), the Church (pracovníci v církvi), the City accountancy (úředníci) and the arts – over three-quarters of British teenagers are educated in state schools (státní střední škola), but over half the students that go to Oxbridge have been to private, or public schools (pozor! public schools nejsou veřejné ale přestižní britské soukromé školy – např. Eton) – Oxford university has decided to abolish (=zakázat) its entrance exams to encourage (=povzbudit) more state school applicants (= žadatelů).

From autumn 1996, Oxford University applicants, like applicants to other universities were judged only on their A level results (= něco jako maturitní výsledky) and on their performance at interviews, although some departments (obory), still set special tests pozn. v USA je podobné uskupení jako Oxbridge – Ivy League = a group of elite universities centred on Harvard and Yale, with Princeton and Stanford and others.

 

Zdroj obrázku: NASA/Bill Ingalls [Public domain], via Wikimedia Commons

 

Podobná témata:

Vzdělávání v České republice (Education in the Czech Republic)

 

Author: Je to boj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..