Dětské soutěže krásy

Dětské soutěže krásy

Každý, kdo se zajímá o americkou kulturu už bezpochyby slyšel o dětských soutěžích krásy (children beauty pageants). Pro ty z Vás, kteří jste doteď zůstali tímto fenoménem nedotčení je určen tento článek.

Dětské soutěže jsou ve Spojených státech pořádané na třech úrovních – lokání, národní a mezinárodní. Co se financí týče jsou velmi náročné – už jen samotné ceny šatů se pohybují ve stovkách až v tisících dolarů.

Běžný je také nákup příčesků, paruk, falešných řas, falešných zubů, falešného opálení, služby kosmetičky a kadeřníka a v neposlední řadě i trenér, který Vaši ratolest naučí, jak se stát živým zhmotněním roztomilosti. Navíc musíte zaplatit za registraci na soutěž, ubytování v hotelu a za benzín, abyste se tam vůbec dostali.

Child_beauty_pageant

By LloydGallman – Flickr, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47417242

Pokud Vám připadá, že jsou děti méně bohatých rodičů v takových soutěžích poněkud znevýhodněny, tak máte pravdu. Na druhou stranu, jak se na soutěžích dozvíte, nikomu nic nebrání vzít si druhou hypotéku na dům nebo si najít druhou (a někdy i třetí) práci...ale na druhou stranu už Vám nejspíš nezůstanou peníze na školné, potraviny a další nepodstatné věci.

Dětské soutěže krásy nejsou diskriminační,  tak se mohou účastnit dívky i chlapci a to všech ras. Z mého intenzivního výzkumu (= sledování videí na Youtube) vyplynulo, že asijští rodiče zatím odolávají tomuto pokušení a pravděpodobně se spoléhají na tradiční cestu k úspěchu – studium. I co se věku týče, meze se nekladou – nejmladšího účastníkovi, kterého jsem viděla, byly dva týdny. Od doby natáčení už byl tento rekord ale pravděpodobně zlomen.

Pro ty, kteří mají (z čistě studijních důvodů samozřejmě) zájem se na dětské soutěže krásy podívat, doporučuji Toddlers&Tiaras nebo Little Miss Perfect na Youtube.

 

Author: Je to boj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..