First Certificate in English - změny ve zkoušce FCE od zimy 2008

First Certificate in English

First Certificate in English – změny ve zkoušce FCE od zimy 2008

 queen

First Certificate in English  – Paper 1 Reading

původní doba trvání: 1h 15min

nová doba trvání: 1h

Původně se Reding skládalo se 4 částí, nyní jsou části 3. V první části dostane článek a několik otázek (multiple-choice questions – máte více odpovědí na výběr, ale vždy je jen 1 správně), v druhé části doplňujete do mezer v textu/článku vyňaté věty(větu), přičemž jedna věta je vždy navíc = gapped text, v třetí části (= multiple-maching questions) dostane 4 krátké texty (o 4 lidech, městech…) a otázky jako např. kdo z těchto lidí o sobě napsal, že nesnáší kočky.

Celkově je v této části 30 otázek


First Certificate in English  –Paper 2 Writing

původní doba trvání: 1h 30min

nová doba trvání: 1h 20min

Jak v původní, tak i nové verzi se zkouška skládá ze 2 částí . Ale zatímco dříve se v První části zkoušky psal dopis o rozsahu 120-180 slov a v druhé části jste dostali možnost zvolit si formu z 5 možností, v nové verzi v první části dostane na výběr napsat dopis nebo email v rozsahu 120 až 150 slov. V druhé části dostanete na výběr ze 4 úkolů, z nichž si volíte 1. Pravděpodobně budete vybírat z: článku (= article), eseje (= essay), dopisu (= letter), reportu, review a povídky/krátkého vyprávění (= short story). Poslední z těchto otázek bude ale vždy založena na nějaké z předem daného seznamu knížek (seznam se nemění po 2 roky); pokud si zvolíte tuto část, očekává se od vás napsání 120 až 180 slov dlouhého textu. Na seznam knih se doporučuji zeptat na britské radě. Prestože jsme jedni z nejlepších improvizátorů na světě, musím vás bohužel upozornit, že část založená na přečtení knihy, nelze nejen improvizovaně splnit, ale zadání mi přišlo těžké i v případě, kdy jsem knihu (před 2 lety) v češtině četla. Například máte potvrdit výroky jako: hlavní postava knihy se v průběhu vůbec nemění nebo popsat vztah mezi dvěma hrdiny


First Certificate in English  – Paper 3 Use of English

původní doba trvání: 1h 15min

nová doba trvání: 45 min

Původně se Use of skládalo z 5 částí, ty byly zredukovány na 4. Konkrétně zůstalo gap-filling 1 (máte text a tam doplňujete jednu ze 4 možností), gap filling 2 (doplňujete vhodné slovo, ale tentokrát nemáte na výběr), word formation (dané slovo měníte na jiný slovní druh tak, aby se hodilo do věty) a sentence transformation (danou větu musíte napsat jinak za použití předem daného slova).

Celkově zde je v části Use of English 42 otázek


First Certificate in English  –Paper 4 Listening

doba trvání: 40min (tedy zůstala stejná)

Zůstaly 4 části. První multiple-choice (slyšíte několik krátkých extraktů z konverzace/rádiového vysílání…, dostane otázku a vybíráte jednu ze 3 možných odpovědí). V druhé části, která se nazývá sentence completion doplňujete do textu slova, v třetí části přiřazujete ke každé ukázce jednu větu, která ji charakterizuje nejlépe, poslední, 4.část, se podobá části první v tom, že opět máte otázku s několika možnostmi, ale na rozdíl od 1.části zde je pouze jedna delší ukázka (není více separovaných poslechů).

Celkově je v části Listening 30 otázek

 

First Certificate in English  – Paper 5 Speaking

doba trvání: 14min (zůstala stejná)

Forma této části se nezmněnila – opět jdou současně 2 kandidáti a většinou jsou přítomni 2 zkoušející. Většinou v první části dostane otázky ohledně města, ze kterého pochází, vašich koníčků, plánů do budoucna…, v druhé části se většinou popisuje fotografie/obrázek, přičemž vždycky jeden kandidát popisuje a druhý má pak 20 vteřin na doplňení, v třetí části jste požádáni, abyste komunikovali s vašim partnerem (většinou máte o něčem rozhodnout). důležité je, že v této části se po vás nežádá, abyste s partnerem došli ke shodě. Ve čtvrté části dostáváte další doplňující otázky, většinou k tomu, o čem jste diskutovali v části 3.

Author: Je to boj

1 thought on “First Certificate in English - změny ve zkoušce FCE od zimy 2008

  1. Hola Victoria!He comprat online dues entrades pel 20 de febrer a la platea fons. Quan he marcat les entrades al plànol que sortia a la web estaven una al costat de l’altra, a la fila 24, els dos seients últims d’un extrem tocant al passadís central. Després, quan s’ha generat l’email de compra, em diu que són els seients 2 i 4. Així que m&8a712;#gradaria saber si els seients estan numerats de dos en dos, per saber si hi ha hagut un error en la meva reserva donant-me les butaques separades o és que la numeració d’aquestes és així. Gràcies

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..